Boek "De Nieuwe Wegwijs in Visziekten"


Artikel 1 van 2

Boek
Boek


Boek



Met zo`n 1000 scherpe kleurenfoto`s van zieke vissen en een duidelijke en deskundige beschrijving is dit boek een waar standaardwerk geworden voor de diagnose en de behandeling van siervisziekten bij tropische zoetwatervissen en vijvervissen.
Het boek is geschreven door Dr Gerald Bassleer, een erkend deskundige op het gebied van visziekten en -gezondheid en met een schat aan praktijkervaring.
Hieronder ziet u een paar illustraties van foto`s en tekst zoals ze in het boek te vinden zijn.

Saprolegnia   foto 2

Deze meest voorkomende schimmelinfectie treffen wij aan bij verwondingen (agressie) of beschadiging (bvb. bij visvangst of transport) of als gevolg van een bacteriële of parasitaire huidinfectie.  

De huid heeft een natuurlijke weerstand tegen schimmelinfecties. Maar door de schade kunnen de schimmels gemakkelijk binnendringen, infecteren en de wonde nog groter of dieper maken. Het is dus een secundaire infectie en we moeten dus altijd eerst naar de echte oorzaak van de ziekte zoeken. Vooral oude vissen (hebben verminderde weerstand) zijn gevoelig aan schimmelinfecties.  

ZIEKTEBEELD:
De infectie is meestal te herkennen als een wattige prop. De vissen zullen meestal de symptomen vertonen van de primaire (eerste) bacteriële of parasitaire infectie We moeten echter opletten dat we niet verwarren met de parasitaire infectie met gesteelde ciliata die er uit ziet als kleine propjes.
Deze laatste noemen we dan ook de Valse Schimmelinfectie. (zie pag. 168)............”

“ Ichthyophthirius/Witte Stip foto 3

Dit is de meest bekende en bij alle vissoorten voorkomende parasitaire infectie die we herkennen als witte puntjes of bolletjes. (Afb. 802, 811)

Deze infectie veroorzaakt soms grote sterfte in het warme water van een tropisch aquarium. De parasiet verstopt zich onder de huid en krijgt een laagje huid over zich heen waardoor hij afgeschermd is voor medicijnen in het water. (Afb. 804-807)  

De stip is in het begin (in het jonge stadium) niet te zien met het blote oog maar later, als hij 0.2-1.0mm groot wordt, dan is hij duidelijk te herkennen. De parasiet is soms in groot aantal aanwezig in de kieuwen terwijl er op de huid geen of slechts enkele stipjes te zien zijn. (Afb. 806)................”